
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CCR147RKB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 10% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.831
2.831
10
2.5137
25.137
25
2.33092
58.273
50
2.19374
109.687
100
1.91957
191.957
250
1.645324
411.331
500
1.371116
685.558
1000
1.188298
1188.298
5000
1.151742
5758.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CCR, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±1300ppm/°C |