
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CCR24R7KB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 4.7 OHM 10% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6885
2.6885
10
2.3997
23.997
25
2.2553
56.3825
50
2.06359
103.1795
100
1.77555
177.555
250
1.535656
383.914
500
1.391674
695.837
1000
1.223714
1223.714
5000
1.180527
5902.635
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CCR, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 4.7 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm) |
| Base Product Number | CCR2 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±1300ppm/°C |