
Texas Instruments
Product No:
CD4025BM96
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.58615
5.8615
25
0.551
13.775
100
0.449635
44.9635
250
0.41762
104.405
500
0.355414
177.707
1000
0.284335
284.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NOR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | CD4025 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 90ns @ 15V, 50pF |