
Texas Instruments
Product No:
CD4073BPWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 3CH 3-INP 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.6042
6.042
25
0.5681
14.2025
100
0.4636
46.36
250
0.430616
107.654
500
0.366472
183.236
1000
0.29318
293.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | CD4073 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 90ns @ 15V, 50pF |