
Texas Instruments
Product No:
CD4093BQM96G4Q1
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.5643
5.643
25
0.52972
13.243
100
0.43244
43.244
250
0.40166
100.415
500
0.341848
170.924
1000
0.273476
273.476
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | CD4093 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 3.6V ~ 10.8V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 130ns @ 15V, 50pF |