
TDK Corporation
Product No:
CD45-B2GA221K-VKA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 220PF 440VAC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1000
0.101726
101.726
2000
0.096378
192.756
5000
0.09102
455.1
10000
0.085662
856.62
25000
0.080313
2007.825
50000
0.074955
3747.75
100000
0.069606
6960.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CD |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Ratings | X1, Y1 |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 220 pF |
| Applications | Safety |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.256" Dia (6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | B |