
TDK Corporation
Product No:
CD45-E2GA681M-NKA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 680PF 440VAC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.27645
2.7645
50
0.19342
9.671
100
0.165775
16.5775
500
0.124355
62.1775
1000
0.105004
105.004
2500
0.099484
248.71
5000
0.093955
469.775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CD |
| Package | Bulk |
| Ratings | X1, Y1 |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 680 pF |
| Applications | Safety |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.256" Dia (6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | E |