
Texas Instruments
Product No:
CD4502BNSR
Manufacturer:
Package:
16-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER INVERT 18V 16SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.83315
8.3315
25
0.79116
19.779
100
0.649895
64.9895
250
0.607506
151.8765
500
0.536883
268.4415
1000
0.423852
423.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | CD4502 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 20.4mA |
| Number of Bits per Element | 6 |