
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CDV19FF681JO3F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.7095
5.7095
10
5.13855
51.3855
50
4.45303
222.6515
100
3.882175
388.2175
500
3.197054
1598.527
1000
2.968693
2968.693
2500
2.911598
7278.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | CDV19 |
| Package | Bulk |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 680 pF |
| Lead Spacing | 0.343" (8.70mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 1 kV |
| Size / Dimension | 0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm) |
| Dielectric Material | Mica |
| Height - Seated (Max) | 0.520" (13.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |