
Bourns Inc.
Product No:
CE201210-R10J
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 100NH 300MA 900MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.0988
0.988
25
0.0874
2.185
50
0.07429
3.7145
100
0.065645
6.5645
250
0.060154
15.0385
500
0.054682
27.341
1000
0.045942
45.942
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Type | Multilayer |
| Series | CE201210 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 23 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 100 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | CE201210 |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.03mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |