CF14JA10R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF14JA10R0
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CF
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 10 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C