CF18JT110R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF18JT110R
Description:
RES 110 OHM 5% 1/8W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4911
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 110 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C