
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF18JT110R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 110 OHM 5% 1/8W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04275
0.4275
25
0.03116
0.779
50
0.02375
1.1875
100
0.017575
1.7575
250
0.013376
3.344
500
0.010716
5.358
1000
0.007885
7.885
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 110 Ohms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -400ppm/°C |