
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFF12JT1K00
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.1235
1.235
25
0.0855
2.1375
50
0.0665
3.325
100
0.0475
4.75
250
0.03705
9.2625
500
0.02945
14.725
1000
0.0209
20.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CFF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -400ppm/°C |