
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFF14JT1K00
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.10355
1.0355
25
0.07182
1.7955
50
0.05567
2.7835
100
0.039805
3.9805
250
0.031046
7.7615
500
0.024681
12.3405
1000
0.017518
17.518
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CFF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -400ppm/°C |