CFM14JA680R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14JA680R
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 680 OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CFM
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 680 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C