CFR-12JB-52-15R
YAGEO
Product No:
CFR-12JB-52-15R
Description:
RES 15 OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2923
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series CFR
Package Bulk
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 15 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C