
YAGEO
Product No:
CFR-12JB-52-360R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 360 OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0722
0.722
25
0.04978
1.2445
50
0.03876
1.938
100
0.02774
2.774
250
0.021622
5.4055
500
0.017195
8.5975
1000
0.012198
12.198
5000
0.009424
47.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 360 Ohms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -500/ +350ppm/°C |