
YAGEO
Product No:
CFR-12JB-52-3M3
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 3.3M OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07125
0.7125
25
0.0494
1.235
50
0.03819
1.9095
100
0.02736
2.736
250
0.021318
5.3295
500
0.016948
8.474
1000
0.012036
12.036
5000
0.0093
46.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.3 MOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -1500ppm/°C |