
YAGEO
Product No:
CFR-12JB-52-560R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 560 OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07125
0.7125
25
0.04978
1.2445
50
0.03857
1.9285
100
0.02755
2.755
250
0.021508
5.377
500
0.0171
8.55
1000
0.012141
12.141
5000
0.009376
46.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 560 Ohms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -500/ +350ppm/°C |