
YAGEO
Product No:
CFR-12JR-52-47R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07125
0.7125
25
0.04902
1.2255
50
0.03819
1.9095
100
0.027265
2.7265
250
0.02128
5.32
500
0.016929
8.4645
1000
0.012008
12.008
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CFR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -500/ +350ppm/°C |