
YAGEO
Product No:
CFR-12JR-52-510K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 510K OHM 5% 1/6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07125
0.7125
25
0.04902
1.2255
50
0.03819
1.9095
100
0.027265
2.7265
250
0.021242
5.3105
500
0.016891
8.4455
1000
0.011989
11.989
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CFR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 510 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -700ppm/°C |