CFR-25JB-52-5M1
YAGEO
Product No:
CFR-25JB-52-5M1
Description:
RES 5.1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 16626
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series CFR
Package Bulk
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 5.1 MOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C