CFR-50JB-52-200R
YAGEO
Product No:
CFR-50JB-52-200R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 200 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 17356
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr YAGEO
Series CFR
Package Bulk
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 200 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C