
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CFR100J10K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.2698
2.698
25
0.19646
4.9115
50
0.14231
7.1155
100
0.105545
10.5545
250
0.080978
20.2445
500
0.063821
31.9105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CFR100, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C |