CFR100JR-73-270K
YAGEO
Product No:
CFR100JR-73-270K
Description:
RES 270K OHM 5% 1W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 270 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C