CFR100JR-73-2K2
YAGEO
Product No:
CFR100JR-73-2K2
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1648
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series CFR
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±350ppm/°C