CFR1WSJT-52-910K
YAGEO
Product No:
CFR1WSJT-52-910K
Description:
RES 910K OHM 5% 1W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 910 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C