
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CFR200J100K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.27455
2.7455
25
0.209
5.225
50
0.15523
7.7615
100
0.115425
11.5425
250
0.097508
24.377
500
0.083581
41.7905
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CFR200, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm) |
| Base Product Number | CFR200 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -700ppm/°C |