CFR200JR-73-6K2
YAGEO
Product No:
CFR200JR-73-6K2
Description:
RES 6.2K OHM 5% 2W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 6.2 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±350ppm/°C