CFR25SJR-52-360K
YAGEO
Product No:
CFR25SJR-52-360K
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 360K OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series CFR
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 360 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C