CFR2WSJT-73-75K
YAGEO
Product No:
CFR2WSJT-73-75K
Description:
RES 75K OHM 5% 2W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 75 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±350ppm/°C