
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CFR50J8K2
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 8.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
3000
0.01692
50.76
6000
0.01539
92.34
15000
0.014364
215.46
30000
0.013642
409.26
75000
0.013366
1002.45
150000
0.013082
1962.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CFR50, Neohm |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 kOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | CFR50 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C |