
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CFR50J8M2
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 8.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.12255
1.2255
25
0.08474
2.1185
50
0.06593
3.2965
100
0.04712
4.712
250
0.036784
9.196
500
0.029241
14.6205
1000
0.020748
20.748
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CFR50, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 MOhms |
| Composition | Carbon Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | CFR50 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -1500ppm/°C |