
TDK Corporation
Product No:
CGA2B1X7R1V224K050BE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X7R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1729
1.729
50
0.10355
5.1775
100
0.087495
8.7495
500
0.059869
29.9345
1000
0.052962
52.962
2500
0.050664
126.66
5000
0.046056
230.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 35V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |