
TDK Corporation
Product No:
CGA2B2C0G1H681J050BD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 680PF 50V 0402 EPOXY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.19
0.19
10
0.1292
1.292
50
0.07771
3.8855
100
0.065645
6.5645
500
0.044897
22.4485
1000
0.03972
39.72
2500
0.038
95
5000
0.034542
172.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Epoxy Mountable |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 680 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |