
TDK Corporation
Product No:
CGA2B2C0G2A101J050BE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.10735
1.0735
50
0.06099
3.0495
100
0.05054
5.054
500
0.035416
17.708
1000
0.029317
29.317
2500
0.027284
68.21
5000
0.024966
124.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |