
TDK Corporation
Product No:
CGA2B2NP01H121J050BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 120PF 50V NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.0779
0.779
50
0.04427
2.2135
100
0.036765
3.6765
500
0.025745
12.8725
1000
0.021318
21.318
2500
0.019846
49.615
5000
0.018154
90.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | High Temperature |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 120 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |