
TDK Corporation
Product No:
CGA2B2X8R1E682K050BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 6800PF 25V X8R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.12445
1.2445
50
0.07049
3.5245
100
0.058425
5.8425
500
0.040964
20.482
1000
0.033915
33.915
2500
0.031568
78.92
5000
0.02888
144.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | High Temperature |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 6800 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8R |