
TDK Corporation
Product No:
CGA2B2X8R1H331K050BD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 330PF 50V X8R 0402 EPOXY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.15675
1.5675
50
0.09405
4.7025
100
0.07942
7.942
500
0.05434
27.17
1000
0.04807
48.07
2500
0.04598
114.95
5000
0.0418
209
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Epoxy Mountable, High Temperature |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 330 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8R |