CH02016-100RJFT
Vishay Sfernice
Product No:
CH02016-100RJFT
Features RF, High Frequency
Tolerance ±5%
Resistance 100 Ohms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.03W, 1/32W
Package / Case 02016 (0504 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 02016
Temperature Coefficient ±100ppm/°C