CHP0805L3301JNT
Vishay Sfernice
Product No:
CHP0805L3301JNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
0805
Batch:
Datasheet:
Description:
CHP 0805 200PPM 3K3 5% N TR
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series CHP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±200ppm/°C