CHP1206K9102FBT
Vishay Sfernice
Product No:
CHP1206K9102FBT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
CHP 1206 100PPM 91K 1% B TR
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series CHP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 91 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.118" L x 0.068" W (3.00mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C