CHP1206LR560JNT
Vishay Sfernice
Product No:
CHP1206LR560JNT
Package:
1206
Description:
CHP 1206 200PPM U56 5% N TR
Series CHP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 560 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.118" L x 0.068" W (3.00mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C