CHP2010K5R10JBW
Vishay Sfernice
Product No:
CHP2010K5R10JBW
Package:
2010
Description:
CHP 2010 100PPM 5U1 5% B WP
Series CHP
Package Tray
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 5.1 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C