CHP2010K6040FNT
Vishay Sfernice
Product No:
CHP2010K6040FNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
2010
Batch:
Datasheet:
Description:
CHP 2010 100PPM 604U 1% N TR
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series CHP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 604 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C