Home / Circuit Breakers / CLB-403-12C3N-B-A/40
CLB-403-12C3N-B-A/40
Carling Technologies
Product No:
CLB-403-12C3N-B-A/40
Description:
CIR BRKR THRM 40A 250VAC 32VDC
Number of Poles 1
Base Product Number CLB-403
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 32 V
Current Rating (Amps) 40A