
Texas Instruments
Product No:
CLVC16T245MDGGREP
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSLATOR BIDIR 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.383
14.383
10
13.2145
132.145
25
12.66654
316.6635
100
11.160315
1116.0315
250
10.612602
2653.1505
500
9.927918
4963.959
1000
9.106301
9106.301
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Translation Transceiver |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC16T245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 8 |