
Texas Instruments
Product No:
CLVTH16244AMDGGREP
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.237
4.237
10
3.8095
38.095
25
3.60126
90.0315
100
3.12113
312.113
250
2.961036
740.259
500
2.656922
1328.461
1000
2.240784
2240.784
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | CLVTH16244 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 4 |