CMA02040X8201GB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
CMA02040X8201GB300
Package:
0204
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 8.2K OHM 2% 0.4W 0204
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series CMA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±2%
Resistance 8.2 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C