CMB02070X4709GB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
CMB02070X4709GB200
Package:
0207
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 47 OHM 2% 1W 0207
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7104
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series CMB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±2%
Resistance 47 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C